Katalog zabawek

Domek deszczowy

w edukacyjnym parku wodnym HYDROFUN

Domek deszczowy to doskonała lekcja w zakresie retencji deszczówki. Najmłodsi mogą tu naocznie przekonać się, jak dużo zasobów marnujemy, zamiast gromadzić je i ponownie wykorzystywać. To wizualizacja pokazująca, jak wiele wody z terenów zurbanizowanych odpływa do rzek i zbiorników wodnych bez zatrzymania w miejscu wystąpienia opadu.

Jak zbudowany jest domek deszczowy?

Ponad dachem domku znajduje się deszczownica zasilana z rury doprowadzonej z układu technologicznego, która zastępuje rzeczywisty opad atmosferyczny. Spływająca po powierzchni dachu, a następnie rynną woda, może być kierowana do jednego z kanałów otwartych Edukacyjnego Parku Wodnego HYDROFUN lub innych urządzeń.

Konstrukcja umieszczana jest na wcześniej przygotowanym fundamencie dostosowanym do wymiarów zewnętrznych urządzenia. Zazwyczaj jest to początek jednego z kanałów otwartych. Można także usytuować ją bezpośrednio przed jednym z urządzeń. W drugim przypadku ważne jest, by kierunek płynącej wody nie zaburzał pracy układu, a także, by przewidzieć odpowiednią ilość miejsca umożliwiającego swobodne korzystanie z domku deszczowego.

Stosowane materiały to zazwyczaj drewno, stal nierdzewna, płyty HDPE, powłoki polimocznikowe, sklejka wodoodporna oraz tworzywa sztuczne lub inne na życzenie zamawiającego. Konkretne rozwiązania oraz wykończeniowe dostosowywane są każdorazowo do jego oczekiwań.

Domek deszczowy

Wymiary urządzenia:

Wysokość: max 3 m

Szerokość: max 2 m

Długość: max 2 m