Katalog zabawek

Pompa grzybkowa

w edukacyjnym parku wodnym HYDROFUN

Pompa grzybkowa stanowi jedno ze źródeł zasilających kanały oraz urządzenia zlokalizowane na powierzchni Edukacyjnego Parku Wodnego HYDROFUN. Jej moc jest odpowiednio dobrana do pożądanej wydajności i wysokości podnoszenia. Podstawę urządzenia stanowi zawór służący do regulacji dostępu wody.

Jak działa pompa grzybkowa?

Zasada działania pompy grzybkowej w Edukacyjnym Parku Wodnym HYDROFUN polega na wytworzeniu różnicy ciśnień między stroną ssawną a tłoczną. Pompa zasilana jest z rury doprowadzonej z układu technologicznego Edukacyjnego Parku Wodnego i bazuje na studni czerpalnej usytuowanej pod urządzeniem.

Pompa grzybkowa jest instalowana zazwyczaj na początku jednego z kanałów otwartych lub bezpośrednio przed konkretnymi urządzeniami. Najczęściej jest to turbina Peltona lub koło młyńskie. W tym drugim przypadku należy zwrócić uwagę, aby kierunek napływającej wody powodował poprawną pracę urządzeń.

Pompa grzybkowa jest kotwiona do odpowiednio przygotowanego fundamentu o wymiarach dostosowanych do rozmiarów urządzenia znajdującego się na pokrywie studni.

Urządzenie skonstruowane jest z wysokiej jakości stali nierdzewnej. Inne użyte materiały to drewno, płyty HDPE, powłoki polimocznikowe, sklejka wodoodporna, tworzywa sztuczne lub inne zgodnie z życzeniem klienta.

Wymiary urządzenia

Wysokość: 0, 67 m

Szerokość: 0,30 m

Długość: 0,44 m