Edukacyjny Park Wodny HYDROFUN

Przy galerii handlowej

Edukacyjny Park Wodny doskonale sprawdzi się w pobliżu większych centrów handlowych, które odwiedzamy z naszymi pociechami..

Edukacyjny Park Wodny doskonale sprawdzi się w pobliżu większych centrów handlowych, które odwiedzamy z naszymi pociechami. Dzieci rzadko kiedy są zainteresowane zakupami i szybko się nimi nudzą (chyba że mówimy o sklepach z zabawkami) Dlatego nowoczesne kompleksy handlowe aranżując przestrzeń, powinny wziąć pod uwagę także ich potrzeby i oczekiwania.

Nie każdy element musi być usytuowany wewnątrz kompleksu. Co więcej, współczesne place zabaw dla dzieci to już nie tylko huśtawki, karuzele czy piaskownice. Oczekiwania najmłodszych rosną, a wyposażenie takich miejsc oprócz zabawy powinno pełnić również funkcję edukacyjną. Innowacyjna przestrzeń rekreacyjno-edukacyjna HYDROFUN to idealne rozwiązanie na przyjemne, a zarazem pożyteczne spędzenie czasu przez najmłodszych na powietrzu.

Dzieci mogą tutaj w atrakcyjny sposób zgłębiać zagadnienia związane z retencjonowaniem i wykorzystaniem deszczówki oraz urządzeniami hydrotechnicznymi. Co ważne, edukacyjny park wodny HYDROFUN to także doskonałe miejsce na chwilę wytchnienia dla zmęczonych zakupami rodziców.

Taki park może pełnić funkcję podobną do ogrodów deszczowych, w których wody opadowe są używane do podlewania roślin i tworzą piękne tereny zielone – tak ważne w przypadku mocno zabudowanych przestrzeni handlowych. Zretencjonowana woda może natomiast posłużyć do nawadniania, podlewania czy celów komunalnych.

HYDROZONE BENEFIT w edukacyjnym parku wodnym HYDROFUN

Edukacyjny Park Wodny zasilany jest wodą deszczową pochodzącą z powierzchni dachów sąsiadujących budynków, która jest następnie podczyszczana i gromadzona w zbiorniku HYDROZONE BENEFIT. Zaletą takiego rozwiązania jest oszczędność miejsca, szczególnie na terenach z rozbudowaną infrastrukturą podziemną, jak choćby kilkupoziomowe parkingi, które towarzyszą wielkopowierzchniowym centrom handlowym.

Układ parku wodnego oraz zastosowane urządzenia

Podstawę Edukacyjnego Parku Wodnego HYDROFUN stanowią zlokalizowane na powierzchni kanały łączące poszczególne urządzenia oraz niecki retencyjne, a także połączone ze sobą zbiorniki i systemy służące do utrzymania odpowiedniej jakości wody.

Urządzenia zasilające kanały oraz inne elementy wyposażenia edukacyjnego parku wodnego to dwie pompy zlokalizowane po obu stronach parku. Jedną z nich jest pompa grzybkowa, gdzie zawór otwierany jest za pomocą przycisku znajdującego się na jej korpusie. Druga to abisynka, ręczna pompa pobierająca wodę ze studni czerpalnej.

Obie pompy wprowadzają w ruch turbiny Peltona, a następnie woda kierowana jest na zainstalowane zastawki spiętrzające. Innymi ciekawymi urządzeniami zlokalizowanymi w Edukacyjnym Parku Wodnym HYDROFUN są: śruba Archimedesa oraz koło młyńskie.

Wszystkie urządzenia montowane są na wcześniej przygotowanych fundamentach o wymiarach dostosowanych do ich rozmiarów. Zbudowane są z wysokiej jakości stali nierdzewnej, a także drewna, płyt HDPE, powłok polimocznikoych, wodoodpornych sklejek oraz tworzyw sztucznych.

Inne elementy wyposażenia parku

 • korpusy zbiornika buforowego, studni instalacyjnych, zbiorników wody czystej, osadników oraz pomp
 • urządzenia uzdatniania wody do zabudowy w studni instalacyjnych
 • szafa sterownicza
 • włazy, przykrycia włazowe, rury wentylacyjne, zawory pływakowe w studniach pod pompami, drabiny zejściowe
 • orurowanie pomiędzy zbiornikiem buforowym, studnią instalacyjną, zbiornikiem wody czystej, osadnikiem poziomym
 • pompownie

Zdalne zarządzanie edukacyjnym parkiem wodnym

Integralnym elementem edukacyjnego parku wodnego HYDROFUN jest system zarządzania i monitoringu BUMERANG SMART, który gwarantuje użytkownikom pełną kontrolę pracy urządzeń

 • kontrola poziomów wody w zbiornikach retencyjnych
 • sterowanie funkcją retencyjną
 • sterowanie podlewaniem zieleni
 • monitoring pracy i generowanie alarmów w przypadku awarii
 • monitoring jakości wody
 • alerty czynności utrzymaniowych

Umów się na prezentacje Edukacyjnego Parku Wodnego HYDROFUN

Masz jakieś pytania dotyczące HYDROFUN?
Zachęcamy do kontaktu!