Katalog zabawek

Abisynka

w edukacyjnym parku wodnym HYDROFUN

Wąskorurowa pompa abisyńska stanowi źródło wody zasilające Edukacyjny Park Wodny HYDROFUN. Jej zasoby w miarę potrzeby uzupełniane są z rury doprowadzonej z układu technologicznego. Jest ona w stanie pobierać wodę z głębokości 5 do 7 m za pomocą studni zlokalizowanej pod urządzeniem.

Jak wygląda pompa abisyńska?

Pompę abisyńską najczęściej wykonuje się poprzez umieszczenie rury, którą będzie tłoczona woda w gruncie. Rozwiązania tego typu wykorzystywane są zazwyczaj na ogródkach działkowych oraz w domkach letniskowych, gdzie nie ma dostępu do energii elektrycznej mogącej zasilić pompę elektryczną. Do pompowania wody służy uchwyt znajdujący się na korpusie urządzenia.

Studnie tego typu wykonywane są dwojako:

  • przez umieszczenie w gruncie rury zakończonej filtrem
  • wkręcenie rury osłonowej, a dopiero do niej zakończonej filtrem i ostatecznie wyjęcie rury osłonowej.

Pierwsze rozwiązanie ma zazwyczaj długość do 10 m i pobiera wodę z górnej warstwy wodonośnej, drugie natomiast może sięgać do głębszych warstw, w których znajduje się woda pod ciśnieniem.

Jak instalowana jest pompa abisyńska w Edukacyjnym Parku Wodnym HYDROFUN?

Pompa abisyńska instalowana jest na samym początku jednego z kanałów otwartych lub bezpośrednio przed którymś z urządzeń parku w taki sposób, by kierunek wody nie zakłócał ich pracy. Urządzenie kotwione jest do fundamentu o odpowiednich wymiarach dostosowanych do wielkości urządzenia.

Studnia konstruowana jest z żeliwa sferoidalnego oraz stal nierdzewnej. Materiały wykończeniowe stanowią zazwyczaj: drewno, płyty HDPE, powłoki polimocznikowe, sklejka wodoodporna, tworzywa sztuczne lub inne uwzględniające wymagania zleceniodawcy.

Abisynka

Wymiary urządzenia

Wysokość: 0,57 m

Szerokość: 0.66 m